Własna giełda transportowa z wykorzystaniem React.js - Planowanie aplikacji cz. 1

Kamil Powroźnik

2018-05-29 | 2 min

Mówią, że najlepszym sposobem na naukę jest praktyka - zgadzam się z tym w stu procentach

Zanim jednak przejdziemy do pisania kodu zajmiemy się wg. mnie (i może nie tylko) najważniejszym, czyli planowaniem naszej aplikacji.

Ale co to tak właściwie oznacza?

Planowanie aplikacji może być dość szerokopojętym tematem. W naszym przypadku zajmiemy się ustaleniem odpowiedniego stacku technologicznego, choć jak sama nazwa artykułu wskazuje wykorzystamy przede wszystkim bibliotekę React, do tego będziemy musieli zainteresować się jakimś back-endem, który przechowa nasze dane, obsłuży uwierzytelnianie użytkownika itp.

Warto również zastanowić się jakich zewnętrznych bibliotek i API będziemy potrzebować w naszej aplikacji. Może to być react-router-dom, który będzie obsługiwać routing w naszej aplikacji, napewno wykorzystamy zewnętrzny komponent do obsługi Google Maps API, aby wyświetlać wyniki wyszukiwania bezpośrednio na mapie.

I co dalej?

Myślę, że w następnym kroku planowania naszej aplikacji będziemy mogli przyjrzeć się jakie komponenty będziemy potrzebowali. Które z nich będą smart, a które dumb (w następnych wpisach napewno powiem jaka jest różnica pomiędzy nimi). Do tego celu użyjemy zwykłej czystej kartki papieru. Według mnie będzie to najprostsze i najlepsze rozwiązanie.

Czy po tym będziemy mogli już zacząć pisać kod?

W mojej opini - tak. Będziemy mogli zacząć pisać swoje pierwsze Reactowe komponenty, nie zapominajmy jednak o tym, że zanim do tego przystąpimy będziemy musieli skonfigurować swoje środowisko pracy o czym w kolejnych wpisach.

Pozdrawiam!


Hej, ta strona wykorzysuje pliki cookies, localStorage, sessionStorage oraz dane osobowe do celów analitycznych.