Moje TOP 10 wtyczek do Visual Studio Code

Kamil Powroźnik

2019-05-09 | 4 min

Hej, w dzisiejszym poście krótko i na temat, chcę pokazać Ci moje TOP 10 jeśli chodzi o wtyczki do edytora Visual Studio Code.

  1. Prettier - świetne narzędzie do formatowania kodu, dzięki niemu w łatwy sposób nasz kod stanie się ładny i spójny, a przy odpowiedniej konfiguracji będzie poprawiał za nas błędy związane ze stylem kodu (np. mieszanie " i ', braki średników i przecinków).

  2. GitLens - jest to prawdziwy kombajn do obsługi gita w naszym projekcie. Dzięki niemu możemy bardzo łatwo zarządzać historią zmian, wyszukiwać commity wg. podanych kryteriów czy porównywać zmiany na podanych gałęziach.

  3. Settings Sync - małe, ale niezwykle przydatne narzędzie. Wyobraźmy sobie, że pracujesz na kilku urządzeniach lub zmieniasz sprzęt na nowy - musisz od nowa instalować wszystkie przydatne Ci rozszerzenia i konfigurować edytor "pod siebie". Już nie - dzięki temu rozszerzeniu wszystkie twoje ustawienia będą zsynchronizowane!

  4. vscode-styled-components - uwielbiam styled-components, używam ich praktycznie w każdym moim projekcie, jednak wiadomo że mieszanie JavaScript z CSS nie zapewni nam odpowiedniego kolorowania składni... dopóki nie użyjemy powyższego rozszerzenia 😃

  5. advanced-new-file - nawigowanie po sidebarze z katalogami znajdującymi się w projekcie, aby utworzyć nowy plik bywa męczące, ponadto jeśli chcemy stworzyć nową lokalizacje pliku musimy najpierw utworzyć odpowiednie katalogi. Z pomocą przyjdzie nam advanced-new-file, dzięki któremu tworzenie plików ograniczy się do podania odpowiedniej ścieżki, która prowadzić będzie do odpowiedniego miejsca i pliku.

  1. quokka.js - de facto to narzędzie powinno znajdować się na pierwszym miejscu (dlatego nie traktujcie tej listy jako ranking 😄). Ile razy wpisywałeś wyrażenie console.log, aby zobaczyć wynik danej operacji? Co prawda w darmowej wersji rozszerzenia quokka.js dalej musisz napisać to wyrażenie, ale nie musisz przenosić się do konsoli przeglądarki w celu zobaczenia wyniku. Wszystko stanie się real-time, a wynik zobaczysz zaraz obok console.loga w edytorze.

  1. ES7 React/Redux/React-Native/JS snippets - zestaw snippetów, który w znaczący sposób przyśpieszy pisanie kodu w JavaScript, a szczególnie bibliotece React. Wszystkie dostępne komendy znajdziesz w opisie wtyczki.

  2. WakaTime - lubię liczby, lubię wiedzieć ile czasu przy wykonywaniu jakiegoś zadania faktycznie spędziłem w edytorze kodu. Dlatego też zaopatrzyłem się we wtyczkę, która zintegruje nas z serwisem wakatime.com i pozwoli na śledzenie naszego czasu w edytorze.

  3. Brackets Pair Colorizer - mając wiele zagnieżdżeń w kodzie możemy się bardzo łatwo pogubić, ale z pomocą brackets-pair-colorizer w zgrabny sposób zostanie pokazane graficzne połączenie między otwierającym, a zamykającym nawiasem.

  4. vscode-faker - ostatnia już wtyczka na mojej liście. Bardzo często podczas pisania aplikacji natrafiałem na miejsca, gdzie potrzebowałem jakichś nieprawdziwych danych np. imienia i nazwiska czy adresu. Z pomocą przyszedł mi Faker, który takie dane, wprowadzi za mnie 😄

A Ty masz jakieś ulubione wtyczki? Podziel się w komentarzu 😃


Hej, ta strona wykorzysuje pliki cookies, localStorage, sessionStorage oraz dane osobowe do celów analitycznych.