Dlaczego warto planować swój dzień

Kamil Powroźnik

2018-05-30 | 3 min

Dziś trochę o produktywności

Czy warto planować swój dzień? W natłoku pracy i obowiązków mamy coraz mniej wolnego czasu, dlatego warto dobrze go zaplanować. Ma to duże znaczenie szczególnie kiedy chcesz się przebranżowić - trzeba przecież znaleźć czas na naukę.

Nie trać czasu na głupoty

Z wolnym czasem bywa różnie, w jeden dzień mamy go więcej, w drugi mniej. Warto jednak dobrze go wykorzystać. Zastanów się ile czasu dziennie poświęcasz na sprawdzenie aktualności na facebooku, sprawdzenie nowych tweetów czy granie w gry. Czy takie czynności nie przerywają Ci codziennej pracy? Jasne, że tak. Szczególnie jeśli masz do wykonania czynność, której nie lubisz. Nie mówię abyś przestał to robić, jednak czy nie można tego robić na przykład jadąc komunikacją miejską?

Co chcesz dzisiaj zrobić?

Codziennie planuję sobie czynności, które mam zamiar wykonać. Tak jest również z tym postem - chcę go napisać i rezerwuje sobie czas na zrealizowanie tego celu. Podczas pisania nie zajmuje się niczym innym jak przeniesieniem moich myśli do edytora, a koniec końców udostępnienim treści na blogu.

Nadawanie priorytetów zadaniom jest bardzo ważne. Jeśli mamy do wykonania coś ważnego to nie zajmujemy się błahostkami, prawda? Właśnie to nadawanie priorytetów w życiu codziennym ma bardzo duży wpływ na twoją produktywność. Należy wziąć pod uwagę to co ma dla Ciebie największą wagę i wykonać dane zadanie w pierwszej kolejności.

Zachowaj Work/Life balance.

Coś co powinno być największym priorytetem. Nigdy nie przedkładaj pracy ponad życie rodzinne. Praca to nie wszystko, a jej nadmiar jest niszczący.

Nic w końcu nie działa bardziej demotywująco niż żona, która denerwuje się o to, że cały czas siedzisz przed komputerem.

Dlatego nie trać czasu! Dobrze planuj swój dzień (a z żoną dojdź do kompromisu :D)


Hej, ta strona wykorzysuje pliki cookies, localStorage, sessionStorage oraz dane osobowe do celów analitycznych.