Blogowanie to niezła frajda

Kamil Powroźnik

2018-05-30 | 3 min

Byłem sceptykiem jeśli chodzi o blogowanie.

Bałem się, że nie będę miał o czym pisać, że treści, które stworzę nikomu nie przypadną do gustu. Na szczęście moje obawy zostały rozwiane. Po napisaniu kilku postów stwierdziłem, że nie ma się czym przejmować, robię to przede wszystkim dla siebie, aby uporządkować swoją wiedzę, a przy okazji móc podzielić się nią z innymi. Po tygodniu blogowania tematy same przychodzą mi do głowy.

Dziennik nauki

Największą zaletą bloga jest to, że można traktować go jako dziennik naszej nauki. Pozwala to przede wszystkim utrwalić naszą wiedzę na dany temat, ponieważ aby dobrze się na niego wypowiedzieć, musimy czasem nieźle pogooglować i znaleźć rzetelne informacje. Wtedy to wszystko utrwala się również w naszej głowie.

Blogowanie uczy systematyczności

Aby przyciągnąć czytelników, warto aby na blogu treść pojawiała się regularnie. Zachęci to czytelników, aby częściej zaglądali na bloga - a przecież to na nich najbardziej nam zależy. Chcemy dostarczyć informacje jak najlepszej jakości, dlatego nie idziemy na ilość, lecz na jakość. Oczywiście, na bloga trzeba wygospodarować czas, w mojej opinii warto jednak publikować minimum dwa posty tygodniowo.

Blogerzy IT to duża społeczność

Duża i pomocna, wystarczy spojrzeć ile treści dobrej jakości znajduje się w serwisie Polski Frontend. Tu właśnie moje podziękowania lecą do Bartka Dybowskiego - twórcy serwisu, który postanowił między innymi dodać tam mojego bloga (i był bardzo pomocny w konfiguracji kanału RSS). Znajdziesz tam wiele interesujących wpisów, na tematy które napewno Cię interesują.

Działaj!

Odkąd istnieje serwis GitHub.com i usługa GitHub Pages stworzenie bloga nigdy nie było takie proste. Tu pragnę odesłać Cię do artykułu Piotrka Kowalskiego, który zainspirował także mnie: https://piecioshka.pl/blog/2018/05/28/jak-zalozyc-bloga-korzystajac-z-hexo.html. Dzięki niemu w prosty sposób dowiesz się jak stworzyć bloga z użyciem narzędzia Hexo, oraz jak dokonać deploymentu w GitHub Pages.

Zapraszam do społeczności

Korzystając z tego wpisu i poruszając temat społeczności, chciałem zaprosić również na kanał dla polskich front i back-endów w aplikacji Discord stworzony przez Michała z Type of Web (https://discord.gg/EQd79W)


Hej, ta strona wykorzysuje pliki cookies, localStorage, sessionStorage oraz dane osobowe do celów analitycznych.