Kolejne możliwości Handlebars

Kamil Powroźnik

2019-05-28T22:35+02:00 | 8 min

Hej, jako że ostatnio na blogu panuje moja zajawka na język go seria o Parcelu trochę ucierpiała. Nadszedł jednak czas, żeby nadrobić zaległości. Dziś na tapetę bierzemy zaawansowane możliwości systemu szablonów Handlebars, które do tej pory wykorzystywaliśmy.

Do tej pory dowiedziałeś się, że możemy stworzyć osobne re-używalne części naszego szablonu, a także podstrony z treścią, która jest dynamicznie wstrzykiwana do naszego layoutu. Poznajmy teraz kilka innych opcji, które ułatwią nam

Czytaj więcej
  Struktury danych w Go - Dziennik pokładowy #2

  Kamil Powroźnik

  2019-05-20T21:46+02:00 | 4 min

  Życie programisty byłoby strasznie uporczywe, gdyby nie złożone struktury danych takie jak tablice czy obiekty. Dziś porozmawiamy o tym, jak wygląda to w języku go.

  Podstawowymi złożonymi typami danych są tablice, struktury oraz mapy. Możemy w nich przechowywać każdy z dostępnych w go typów podstawowych. Przejdźmy zatem do poznania typu tablicy oferowanego przez ten język.

  Tablice

  Tablica może zostać przypisana do zmiennej za pomocą wyrażenia

  var a = [2]string

  Co oznacza powyższy literał?

  Czytaj więcej
   Nauka Go - Dziennik pokładowy #1

   Kamil Powroźnik

   2019-05-13T21:40+02:00 | 5 min

   Jako programista lubię testować nowe narzędzia czy też języki. Spowodowane jest to chęcią rozwoju, poszerzania swoich horyzontów i umiejętności. Kiedyś również chciałbym zostać fullstackiem, dlatego znajomość języka, który umożliwi mi postawienie backendu aplikacji jest wymagana. Od kilku dni moje zainteresowanie przykuł język o charakterystycznym znaku rozpoznawczym i nazwie.

   Poznajcie Go!

   Go jest językiem kompilowanym oraz silnie typowanym (jednak o typach za moment) stworzonym przez architektów z firmy Google. Jest bardzo

   Czytaj więcej
    Moje TOP 10 wtyczek do Visual Studio Code

    Kamil Powroźnik

    2019-05-09 | 4 min

    Hej, w dzisiejszym poście krótko i na temat, chcę pokazać Ci moje TOP 10 jeśli chodzi o wtyczki do edytora Visual Studio Code.

    1. Prettier - świetne narzędzie do formatowania kodu, dzięki niemu w łatwy sposób nasz kod stanie się ładny i spójny, a przy odpowiedniej konfiguracji będzie poprawiał za nas błędy związane ze stylem kodu (np. mieszanie " i ', braki średników i przecinków).

    2. GitLens - jest to

    Czytaj więcej
     Parcel - wykorzystanie szablonów handlebars

     Kamil Powroźnik

     2019-05-03 | 8 min

     Hej, w ostatnim poście pokazałem Ci, czym jest Parcel oraz dlaczego jest wyjątkowy. Dziś zobaczysz jak małym nakładem pracy i konfiguracji możemy stworzyć projekt wraz z systemem szablonów handlebars, który ułatwi pracę z kodem na przykładzie prostej strony. Podczas tworzenia projektu będziemy bazować na kodzie z poprzedniego postu: project-with-parcel

     Odpowiednie zależności

     Do poprawnego działania wystarczy nam instalacja jednego pluginu o nazwie <span class="fa

     Czytaj więcej

      Hej, ta strona wykorzysuje pliki cookies, localStorage, sessionStorage oraz dane osobowe do celów analitycznych.